Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1
ul. Barska 45
30 - 307 Kraków

tel/fax  12-266-29-67

5 kwietnia 2011 roku na terenie J&J SPORT CENTER w Skotnikach odbyły się organizowane przez PTSS ,,SPRAWNI RAZEM" mistrzostwa woj. małopolskiego w piłce nożnej kobiet. Uczennice ZSZ nr 30 pod opieką trenerską pani Beaty Jewiarz i Jacka Zuby w składzie : Modesan Agnieszka, Partyka Monika, Tomaszewska Ewa, Balicka Angelika,  Cholewa Sylwia, Szymska Paulina,  Zając Dominika i Kinga Komsza zajęły II miejsce.

W dniu 29 marca 2011 roku odbyły się w Krakowie Mistrzostwa województwa małopolskiego w wiosennych biegach przełajowych. Nasi uczniowie drużynowo zajęli II miejsce. Indywidualnie wyróżnili się: Krystian Kucharski - II miejsce oraz Partyka Monika - IV miejsce.

W dniu 16 marca 2011 roku odbyły się w Nowym Sączu Mistrzostwa województwa małopolskiego w pływaniu. W zawodach tych nasi uczniowie zdobyli wysokie miejsca:

Mateusz zając - III miejsce

sztafeta 4 x 25 m - II miejsce

drużynowo - III miejsce

3 kwietnia uczniowie naszego ośrodka kibicowali piłkarzom lidera ekstraklasy ,,Wisły" Kraków, która na nowo wybudowanym stadionie rozgrywała mecz z wiceliderem ,,Jagiellonią” Białystok, odnosząc kolejne zwycięstwo 2: 0.

24 lutego 2011 roku nasza 14 Drużyna Harcerska im. Janka Bytnara uczestniczyła w Olimpiadzie Zimowej Drużyn Harcerskich Nieprzetartego Szlaku w Myślenicach na Górze Chełm.

W Olimpiadzie uczestniczyło 9 drużyn, 0 harcerskich z Ośrodków małopolskich łącznie 120 osób. Przeprowadzono takie konkurencje jak: zjazd na sankach, zjazd na jabłuszku, rzut do celu, wyścig zaprzęgów i przeciąganie liny.

W zjeździe na sankach i zjeździe na jabłuszku Urszula Jaskółka z kl. III Bp zdobyła II miejsce, zaś nasza drużyna wywalczyła III miejsce w przeciąganiu liny.

Spotkanie miało charakter integracji wszystkich środowisk harcerskich nie było pokonanych, a wszyscy byli zwycięzcami wracając ze złotymi medalami.

W dniach 3-4 grudnia 2010 w Myślenicach odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa w Futsalu.  Powołani z naszej szkoły chłopcy Łukasz Sadzik, Krzysztof Rzepa i Mateusz Zając wspólnie z kolegami z ZSS Nr 14 jako reprezentacja Krakowa zajęli II miejsce. W turnieju wystartowało 6 drużyn – 5 z Polski oraz jedna z Czech. Z uwagi na aurę nie dotarła awizowana wcześniej drużyna z Niemiec. Oprócz gości z zagranicy wystąpiły najlepsze drużyny z Polski wyłonione drogą eliminacji ogólnokrajowych. Turniej wygrała drużyna z województwa pomorskiego.

Mistrzostwa zostały zorganizowane dzięki wsparciu Marszałkowskiego Urzędu Wojewódzkiego, Stowarzyszeniu „WIELKIE SERCE” działającej przy naszym Ośrodku, Fundacji „Gorące Serce” przy Elektrociepłowni Kraków S.A, Starostwu Powiatu myślenickiego oraz wolontariuszom.

Opiekę na mistrzostwach sprawowały: Beata Jewiarz i Magdalena Ross

17-18 listopad 2010 roku w Lubinie odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa w Kręglarstwie. Reprezentanci naszego województwa w składzie: kategoria starsza: Ewa Tomaszewska i Andrzej Tomaszewski, kategoria młodsza: Natalia Nowak, Damian Rakoczy z ZSS Nr.14, w klasyfikacji drużynowej zajęli X miejsce.

Po zakończeniu zawodów w trakcie drogi powrotnej udało nam się wraz z młodzieżą zwiedzić piękną starówkę Wrocławia.

Opieka:

Magdalena Ross SOSW Nr 1

Ewa Gawor ZSS Nr 14

4 listopada 2010 roku w Myślenicach odbyły się II Wojewódzkie Mistrzostwa w Futsalu. Reprezentacja Naszej szkoły zajęła III miejsce. Celem zawodów było wyłonienie kadry do Międzynarodowych Mistrzostw w Futsalu, powołani zostali Łukasz Sadzik, Sebastian Moik i Krzysztof Rzepa.

Skład drużyny: Łukasz Sadzik, Sebastian Moik, Krzysztof Rzepa, Michał Jasiński, Mateusz Zając, Krystian Kucharski, Przemysław Kopciuch.

Opieka:

Beata Jewiarz

Magdalena Ross

W dniu 30 września 2010 roku w godzinach 8.00 - 17.00 na boisku K.S. Zwierzyniecki w Krakowie przy ul. Na Błoniach 1 odbył się V INTEGRACYJNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ "NA ZIELONEJ MURAWIE".

W turnieju wystartowało dwanaście dziesięcioosobowych drużyn. W drużynach wystąpili zarówno uczestnicy (osoby z różnym stopniem i rodzajem niepełnosprawności, m.in. po kryzysach psychicznych oraz z niepełnosprawnością intelektualną), jak i opiekunowie czy terapeuci.

Reprezentacja  naszej szkoły po raz pierwszy brała udział i zdobyła

I miejsce

pokonując w finale drużynę  WTZ  z ul. Truskawkowej 2:1. Oprócz zwycięskich drużyn nagrodzeni zostali również: najlepszy piłkarz, król strzelców, najlepszy bramkarz oraz najlepsi kibice. Podczas turnieju organizatorzy zapewnili opiekę medyczną, ciepły posiłek oraz drożdżówki i pączki, kawę lub herbatę, wodę mineralną. Cały turniej udokumentowany został przez profesjonalnego kamerzystę oraz fotografa, a prowadzony był przez wysokiej klasy komentatora.

Opieka: Beata Jewiarz, Magdalena Ross

28 września 2010 roku w Krakowie na pływalni AGH (ul. Buszka 4) odbył się XI Małopolski Mityng Pływacki - Olimpiady Specjalne Polska - Małopolskie. Organizatorem zawodów był Zespół Szkół Specjalnych nr 4 w Krakowie. Celem imprezy jest przede wszystkim popularyzacja sportów wodnych wśród osób zrzeszonych w sekcjach olimpiad specjalnych, podsumowanie efektów szkolenia uzyskanych z naszymi wychowankami, a także wyłonienie reprezentacji na zawody ogólnopolskie.

Sekcja "Wilki" Olimpiad Specjalnych działająca w w naszej Szkole reprezentowana była przez:

Dawida Hanuszkiewicza

I miejsce stylem dowolnym na dystansie 50 m.

III miejsce tym samym stylem na dystansie 25 m.

Opiekę instruktorską pełnili: Magdalena Ross i Jacek Zuba

16-18 września 2010 roku reprezentacja naszej szkoły w składzie: Łukasz Sadzik, Sebastian Moik (klasa III B) i Krystian Kucharski (klasa II B) pod opieką  p. Magdaleny Wilusz wzięła udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Czech w Piłce Nożnej w Chroustovicach. Chłopcy jak co roku tworzyli skład reprezentacji miasta Krakowa. Mimo wielkich starań zajęliśmy IV miejsce.  Krystian Kucharski okrzyknięty został królem strzelców.