Stowarzyszenie "Wielkie Serce"

Stowarzyszenie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1
ul. Barska 45
30 - 307 Kraków

tel/fax  12-266-29-67

 

     W dniu 22 października 2009 roku obchodziliśmy w naszej szkole DZIEŃ PATRONA. W tym świątecznym dniu odbyła się uroczysta akademia ku czci JANA MATEJKI, wielkiego  artysty i patrioty,   a od 21 lat Patrona Naszego Ośrodka.

     Uczniowie z klasy II F zaprezentowali program p.t. „Krakowskim szlakiem Jana Matejki”, na który składały się wiersze oraz ciekawostki z życia malarza.

    Następnie przedstawiona została prezentacja multimedialna podczas której „spacerowaliśmy”  po Krakowie razem z Janem Matejką i odwiedzaliśmy miejsca, w których artysta zostawił swój ślad.

   Na zakończenie uroczystości odbył się okolicznościowy poczęstunek ciasteczkami „matejkowskimi” upieczonymi na zajęciach cukierniczych przez uczniów naszej szkoły. Po akademii wszyscy uczniowie udali się do Domu Jana Matejki przy ul. Floriańskiej , by w „świeżo” wyremontowanym muzeum podziwiać eksponaty związane z życiem i twórczością artystyczną malarza. Następnie każda klasa wraz z wychowawcami udała się na spacer „Krakowskim szlakiem Jana Matejki”.

------------------------------------------------------------------------------------

~~ ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI ~~