Stowarzyszenie "Wielkie Serce"

Stowarzyszenie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1
ul. Barska 45
30 - 307 Kraków

tel/fax  12-266-29-67

 

 

XIX MAŁOPOLSKI KONKURS "STÓŁ PIĘKNIE NAKRYTY - ZIMA W KUCHNI I NA STOLE"

 

    Dnia 24 listopada uczniowie Klaudia Juszczyk z klasy 3c, Weronika Szaruga z klasy 2a i Beniamin Krawczyk z klasy 3d reprezentowali Branżową Szkołę I Stopnia nr 30 w Krakowie w XIX Małopolskim Konkursie "Stół pięknie nakryty - Zima w kuchni i na stole”, który odbył się w Zespole Szkół Gastronomicznych nr 2 w Krakowie.

    Miło nam poinformować o sukcesach reprezentantów. Klaudia Juszczyk przygotowała gruszkę grzaną w winie z waniliowym custard, podaną na migdałowym crumble, za co zdobyła 3 miejsce w kategorii cukiernik. Weronika Szaruga zdobyła wyróżnienie przygotowując pierś z kaczki z glazurowanymi śliwkami z nutą czekolady, puree z białej fasoli oraz chutney z dyni i pomarańczy. Wyróżnienie zdobył także Beniamin Krawczyk za pięknie nakryty stół i rozgrzewające smoothie z dyni, mango, chili, oraz jarmużu, cytryny i pomarańczy.

    Zmagania konkursowe obserwowali cukiernicy i kucharze zrzeszeni w Stowarzyszeniu Małopolskich Kucharzy i Cukierników. Rywalizacja była zacięta. Serdecznie gratulujemy Klaudii, Weronice i Beniaminowi.