Stowarzyszenie "Wielkie Serce"

Stowarzyszenie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1
ul. Barska 45
30 - 307 Kraków

tel/fax  12-266-29-67

 

 

BAJKA DLA ŚW. MIKOŁAJA - "CASTING NA RENIFERA ŚW. MIKOŁAJA"

 

Niedowiarek

Zobaczysz, odwiedzi cię znowu,

Zajrzy przez szybę, zapuka do drzwi,

Więc przybij mu piątkę, przywitaj od progu

Czy masz lat pięć, czy sto pięć…

 

    Oczekując na specjalnego Gościa w dniu jego święta wszyscy bardzo zaangażowali się wykonując świąteczne bombki, pierniczki, prezenty, a nawet przygotowując specjalną piosenkę oraz bajkę dla św. Mikołaja pt. „Casting na Renifera Św. Mikołaja”.

    Nasza bajka nawiązywała do naszego codziennego życia całej społeczności szkolnej, podkreślając, że w takich chwilach liczy się ciepłe słowo, drobne gesty, dobre uczynki ale przede wszystkim wkład własnej pracy „…to ten najcenniejszy dar, jaki możemy ofiarować drugiej osobie…”.

    Było bardzo ciekawie, kolorowo i magicznie. Renifery dzielnie pracowały, nagrywały, śpiewały, dekorowały, kupowały i przygotowywały prezenty, gdyż „… Tyle was cenią, ile dacie z siebie sami…”, pomagając świętemu Mikołajowi aby zdążył z wszystkim i do wszystkich na czas, aby każdy otrzymał w darze „… co najcenniejsze, jak i wspomniane atrybuty: siłę rąk, niegasnący zapał i gorące serce!...”, co rzecz jasna Nam Wszystkim tego nie brakuje!

    Uczniowie i cała społeczność szkolna przygotowała niespodziankowe powitanie św. Mikołajowi. W poszczególne role wcielili się:

Narrator – Jarosław Statek,

Św. Mikołaj – Mateusz Kobalczyk,

Renifery – Elżbieta Janik, Aneta Mysiak, Marzena Nowak Jaworska, Małgorzata Szumlańska, Bogusława Bocianowska, Sylwia Ciężkowska,

Tekst i reżyseria – Sylwia Ciężkowska,

Scenografia – Elżbieta Janik, Marianna Rozciecha Stobiecka,

Oprawa muzyczna – Filip Ziajko, Radosław Świerzewicz oraz uczennice klasy II c,

Statyści – Teresa Szumilas, Agata Kuza, uczniowie szkoły SPdP,

Sponsor – Stowarzyszenie Wielkie Serce,

    Pamiętajcie kochani, „…każdy prezent musi mieć swoją specjalną oprawę! Nie tylko wielką złotą kokardę! Lecz odpowiednią chwilę i stosowny moment! By nie prysł czar celebrowania… …Mikołajowego nocnego skradania… i wspólnego radowania! HO, HO, HO…. Do Siego Roku!!!!!