Stowarzyszenie "Wielkie Serce"

Stowarzyszenie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1
ul. Barska 45
30 - 307 Kraków

tel/fax  12-266-29-67

 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

 

    Światowy Dzień Książki przypada na 23 kwietnia, ale z powodów napiętego kalendarza uczniów szkoły SPDP odbył się dopiero 2 czerwca.

     Pani wicedyrektor Sylwia zabrała nas w „świat przygody” opisanej w książkach! W tym dniu poznaliśmy historię Dnia Książki: gdzie i kto ją zapoczątkował, jak i kiedy stała się „Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich”. Zgłębiliśmy zasady przyznawania przez organizację UNESCO zacnego tytułu „Stolicy Dnia Książki”, oraz wysłuchaliśmy hymnu książki, który powstał w stolicy Dnia Książki w 2016 r., i to nie gdzie indziej tylko u Nas w Polsce we Wrocławiu. Nie spodziewaliśmy, że ten dzień wiąże się z tyloma ciekawostkami i to związanymi z naszym krajem.

    Nie zabrakło konkursów, zabaw, a nawet odbył się test wiedzy, który przygotowała p. Elżbieta Janik! Oj.... Nie był prosty! Laureatami zostali: „Uważnego Słuchacza” – Martyna P., „Mistrza Opowiadania” – Karolina B., Martyna B., „Mistrza Wiedzy” – Patryk K., Bartosz K.,

    Były też niespodzianki. Onlinowo odwiedziliśmy Nas nauczyciele: p. Jadwiga Połatyńska, p. Marzena Wołkowska-Baran, p. Tomasz Korta i p. Jacek Zuba, którzy nie tylko zachęcali nas do czytania, ale pokazali nam swoje książkowe hobby oraz zaprezentowali swoją ulubioną książkę. Wystąpił również reprezentant społeczności uczniowskiej: Szymon Dubiel, który zrobił ogromne wrażenie na uczniach. Natomiast Pani Renata Pąchalska zaprosiła Nas do Naszej Szkolonej Biblioteki po książkę na Wakacje! Na koniec wspólnie razem przeczytaliśmy romans autorstwa Piotra Wilkonia pt. "Leopantera", do której uczniowie na wzór artysty Józefa Wilkonia wykonali ilustracje do bajki. Z odczytaj bajki nagraliśmy naszego pierwszego audiobooka, który jest dostępny na naszym FB SPdP nr 2. Zachęcamy do posłuchania!

    Dziękujemy Stowarzyszeniu Wielkie Serce za ufundowane upominki i nagrodę główną, która była doskonałą niespodzianką dla czytelników szkoły SPDP!