Stowarzyszenie "Wielkie Serce"

Stowarzyszenie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1
ul. Barska 45
30 - 307 Kraków

tel/fax  12-266-29-67

 

 

REALIZACJA PROJEKTU PO WER

WE FRANCJI

    W ramach programu PO WER Ponadnarodowa Mobilność Uczniów wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1, realizując projekt pod tytułem "Język, kultura, natura i ekologia holistycznie" odbyli podróż do Francji.

    W dniach od 2 do 9 października grupa dziesięciu uczniów wraz z czwórką opiekunów była gośćmi Lycée Robert de Luzarches w miejscowości Amiens.

    Wszystkie zajęcia we francuskiej szkole i poza nią odbywały się w międzynarodowej grupie uczniów polskich i francuskich. Przez 6 dni braliśmy udział w różnego rodzaju warsztatach związanych z tematyką projektu: ekologicznych, kulinarnych, językowych, historyczno-geograficznych. Realizując zadania uczniowie porozumiewali się ze sobą w języku angielskim.

    Oprócz zajęć w szkole uczniowie wzięli udział w bogatym programie kulturalnym: wycieczce do Paryża, odkrywaniu Givenchy, gdzie mieszkał i pracował malarz impresjonista Claude Monet, wycieczce nad Morze Północne. Uczniowie odwiedzali muzea w tym między innymi Luwr, muzeum Juliusza Verne'a, który mieszkał w Amiens, francuskie restauracje, miejsca przyrody. Przed podróżą uczniowie naszej szkoły wzięli udział w bogatym programie przygotowawczym, w ramach którego uczestniczyli w podstawowym kursie języka francuskiego, dodatkowych zajęciach z języka angielskiego, warsztatach związanych z Francją, zajęciach kulinarnych, malarskich, wycieczkach edukacyjnych. Przed nami jeszcze jedna podróż w ramach programu - w listopadzie wyruszamy do Holandii.