Stowarzyszenie "Wielkie Serce"

Stowarzyszenie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1
ul. Barska 45
30 - 307 Kraków

tel/fax  12-266-29-67

 

 

PRAKTYKI ZAWODOWE W GRECJI

 

    W dniach od 27 września do 9 października 2021 roku 12 osobowa grupa uczniów naszej szkoły po raz pierwszy wzięła udział w praktykach zawodowych w Grecji. W ramach europejskiego programu Erasmus+ uczniowie zawodu: pracownik pomocniczy obsługi hotelowej, cukiernik oraz kucharz realizowali projekt pt. „Mobilność i doświadczenie – praktyki zagraniczne dla osób ze specjalnymi potrzebami“.

    Dwutygodniowy staż uczniowie odbyli w Paralii położonej nad Morzem Egejskim w paśmie Olimpu. Praktyczne doświadczenie zawodowe uczniowie zdobywali w Hotelu Honorata, gdzie pracowali w hotelowej recepcji, w dziale housekeepingu oraz w hotelowej kuchni. W ramach praktyk uczniowie po raz pierwszy mieli okazję przygotować owoce morza, grecki deser łyżeczkowy, wzięli udział w warsztacie baristycznym oraz cukierniczym.

    Organizatorem mobilności był Internationaler Bund Polska. Przed wyjazdem uczniowie uczestniczyli w kursie językowym oraz zajęciach kulturowych i pedagogicznych, przygotowujących do wyjazdu.

    Grecja to kraj o niezwykle bogatej historii i kulturze, którą uczniowie poznawali podczas całego pobytu. W weekendy uczniowie mieli okazję odwiedzić : Saloniki – drugie pod względem wielkości miasto greckie, Ateny - stolice i największe miasto Grecji, jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych Europy z zabytkami kultury antycznej i zarazem dziesiąty co do wielkości zespół miejski w Unii Europejskiej na poziomie 3,5 mln mieszkańców. Zwiedziliśmy też Meteory – monastery czyli klasztory zbudowane na skałach oraz wiele innych lokalnych atrakcji.

    Na zakończenie stażu uczniowie otrzymali Certyfikaty potwierdzające udział w mobilności oraz nabycie nowych umiejętności.