Stowarzyszenie "Wielkie Serce"

Stowarzyszenie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1
ul. Barska 45
30 - 307 Kraków

tel/fax  12-266-29-67

 

SZKOŁA PROMUJĄCA BEZPIECZEŃSTWO

 

PRZEDŁUŻENIE CERTYFIKATU

 „SZKOŁA PROMUJĄCA BEZPIECZEŃSTWO”

DO ROKU 2019 !!!

Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Mariusz Dąbek przedłużył naszej szkole ważność certyfikatu – Szkoła Promująca Bezpieczeństwo do końca roku 2019.

Nasz ośrodek od 4 lat uczestniczy w policyjnym projekcie Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa celem poprawy bezpieczeństwa uczniów na terenie szkoły oraz podczas drogi do i ze szkoły. Szkoła Promująca Bezpieczeństwo to certyfikat za którym idą konkretne działania wychowawcze, szkolne regulaminy i zasady, codzienna praca wszystkich pracowników ośrodka. Wszystko po to, aby każdy uczeń czuł się bezpiecznie na lekcjach, na przerwach, w internacie i podczas drogi do i ze szkoły. Na bezpieczeństwo wpływa również całe wyposażenie naszych budynków i regularne ich odnawianie, unowocześnianie i dostosowywanie do potrzeb uczniów niepełnosprawnych.

 

   

    Certyfikat ten przyznawany jest przez Małopolską Komendę Policji. Jest to dokument potwierdzający wykonanie działań zmierzających do poprawy poczucia bezpieczeństwa na terenie szkoły.

Główne obszary działań to:

1. Przemoc szkolna

2. Miejsca niebezpieczne

    Certyfikat „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” ma charakter honorowy. Posiadacz Certyfikatu jest zobowiązany do dbania o bezpieczeństwo osób i mienia w swoim obiekcie, a także w jego najbliższym otoczeniu, poprawy stanu bezpieczeństwa i podnoszenia poczucia bezpieczeństwa osób tam przebywających.

 

Dzień Bezpiecznego Internetu

 

Spotkanie z anonimowymi alkoholikami

 

Spotkanie z pracownikiem Ośrodka dla uzależnionych

 

Spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej