Stowarzyszenie "Wielkie Serce"

Stowarzyszenie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1
ul. Barska 45
30 - 307 Kraków

tel/fax  12-266-29-67

 

 

WALENTYNKI W SZKOLE PRZYSPOSABIAJĄCEJ DO PRACY

 

Święty Walenty królował z nami przez kilka dni. Dzielnie przygotowywaliśmy życzenia walentynkowe, poznawaliśmy sposób ich składania i przesyłania pod czujnym okiem p. Marzeny. Stworzyliśmy własnoręcznie wykonane kartki walentynkowe, zdobione wedle własnego pomysłu pod kierunkiem p. Marianny.

    Lecz główne świętowanie odbyło się 17 lutego, kiedy to wspólnie otworzyliśmy naszą pocztę walentynkową z życzeniami i serduszkowymi niespodziankami. Przypomnieliśmy sobie postać świętego Walentego oraz jego zasługi dla zakochanych. Poznaliśmy ciekawostki związane z tradycjami tego dnia w różnych krajach.

    Piękne życzenia przesłali nam Erasmusowi przyjaciele, przesyłając KOCHAM CIĘ w swoim ojczystym języku: z Armenii, Kazachstanu, Grecji, Hiszpanii, Turcji i Rosji - Oj, trudno było nam to wszystko powtórzyć! W języku francuskim pozdrowiła nas p. Ewa, zaś po angielsku p. Jagoda. Nagród i laureatów nie brakowało! Rozwiązywaliśmy zagadki z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, były i zawody zręcznościowe z rurką dmuchajką oraz konkurs recytatorki, na który przygotowywaliśmy się już od kilku dni. W konkursie tym brali udział wszyscy uczniowie, a niektórzy nawet nauczyli się wiersza na pamięć za co zostali specjalnie nagrodzeni – BRAWO!!!

    Mieliśmy także okazję wysłuchać wraz z muzycznym podkładem wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Powiedz mi jak mnie kochasz”. Słowo kocham cię i walentynka były najczęściej wypowiadanymi słowami w tym dniu, a to za sprawą p. Sylwii, p. Eli i p. Marzeny. Na koniec walentynkowego świętowania odbył się koncert z przebojami KOCHAM CIĘ w wykonaniu uczniów szkoły branżowej Angeliki i Dawida oraz szkoły przysposabiającej Radka i Martynki oraz innych chętnych, przy akompaniamencie p. Filipa.

    Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego dnia bardzo dziękujemy, a Stowarzyszeniu „Wielkie Serce” za finansowy udział!!!!!

Wszystkim zakochanym ślemy walentynkę:

„Nie obiecuję ci wiele…

Bo tyle prawie co nic…

Najwyżej wiosenną zieleń… I pogodne dni…

Najwyżej uśmiech na twarzy…

I dłoń w potrzebie…

Nie obiecuję ci wiele…

Bo tylko po prostu siebie”

Bolesław Leśmian