Stowarzyszenie "Wielkie Serce"

Stowarzyszenie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1
ul. Barska 45
30 - 307 Kraków

tel/fax  12-266-29-67

 

 

WYCIECZKA DO GLIWIC UCZNIÓW SZKOŁY PRZYSPOSABIAJĄCEJ DO PRACY

 

    Tu nas jeszcze nie było. Zwiedziliśmy „Kolejkowo” – Cudowny świat w miniaturze. Podziwialiśmy Miasto z Piernika - to ponad tona korzennego ciasta, czekoladowe jeżdżące pociągi, ozdobiona kolorowym lukrem choinka, pachnące cynamonem mikołaje i ludziki oraz prawie 300 chatek zamieszkanych przez piernikowych mieszkańców w zimowej scenerii.

    Kolejną wystawą jaką zobaczyliśmy to makieta okolice Śląska oraz precyzyjnie wykonane z najdrobniejszymi szczegółami figurki z żywicy, a także gwar ulic, jeżdżące samochody, tramwaje i pływające statki. To wszystko w towarzystwie stukotu pociągów kursujących pomiędzy kolejnymi stacjami. Można tu podziwiać również drwali przy pracy, mechaników samochodowych, pracowników budowy, grzybiarzy w lesie i strażaków w bohaterskiej akcji. Wyjątkową atrakcją była też latająca czarownica i pojawiająca się burza z piorunami i prawdziwym deszczem.

    Kolejną naszą atrakcją była wystawa klocków LEGO, to prawdziwa inwazja gigantów. Tu naprawdę wszystko robi wrażenie. Szczególnie ogromny Batman oraz jego ścigacz. Jest tu również zaprezentowana największa na świecie zbudowana z klocków LEGO katedra Notre Dame w Paryżu. Co więcej, budowla ta została wpisana do księgi rekordów Guinnessa! Można tu również spotkać Roberta Lewandowskiego, Elvisa Presleya, Krzysztofa Zalewskiego czy postaci z Harry’ego Pottera i wiele innych. Wow! Na końcu wystawy znajduje się ogromna przestrzeń do zabawy klockami LEGO. To tu odbył się nasz konkurs na budowlę z kolców lego a nagrodą były lody McFlurry. Budowle były tak piękne, że wszyscy zostali zwycięzcami, a lody były pyszne!!!!!

    Na koniec odwiedziliśmy niezwykłe miejsce – 3D Trick Galery, w którym wykonać można fotki w zupełnie niecodziennych, abstrakcyjnych wręcz niemożliwych sceneriach. Wchodząc w interakcję można się cieszyć niezwykłym doświadczeniem ożywiania obrazów. Stając się częścią sztuki 3D daliśmy się ponieść iluzji!!! Było cudownie!!!! Warto to wszystko zobaczyć! Polecamy!!!

    Dziękujemy naszym wychowawcom i Stowarzyszeniu Wielkie Serce za wspaniały wyjazd!!!! To była bardzo udana wycieczka!!!