Stowarzyszenie "Wielkie Serce"

Stowarzyszenie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1
ul. Barska 45
30 - 307 Kraków

tel/fax  12-266-29-67

 

 

JUBILEUSZ 75-LECIA

SPECJALNEGO OŚRODKA SZKOLNO - WYCHOWAWCZEGO NR 1

W KRAKOWIE

 

    Nasz Ośrodek obchodzi w tym roku swoje 75 urodziny. Uroczystości Jubileuszowe odbyły się 29 października w Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

     Do tego wydarzenia młodzież wraz z nauczycielami przygotowywała się już od września. Uczniowie wykonywali prace plastyczne, ceramiczne, zdjęcia na wystawę i konkurs, uczyli się ról, przygotowywali choreografię, planowali menu i wreszcie - szykowali pyszny poczęstunek.

  Zwieńczeniem przygotowań były wspaniała uroczystość, na którą przybyli zaproszeni goście: reprezentanci Urzędu Miasta Krakowa, w tym Wydziału Edukacji, Rady Dzielnicy, Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, Uniwersytetu Pedagogicznego, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, oraz reprezentanci firm współpracujących z Ośrodkiem. Obecni byli również pracownicy placówki, rodzice, nauczyciele i wychowankowie.

     Jak na tak podniosły jubileusz przystało, nie obyło się bez wielu ciepłych słów i podziękowań. Pan Dyrektor zaznaczył, że Jubileusz zachęca do podsumowań, wspomnień, okazania wdzięczności wielu pokoleniom młodzieży i pedagogów tworzących nasza historię, Jest to również chwila radości, nadziei i nowych planów na nadchodzące lata. Ośrodek bowiem cały czas rozwija się, staje się bardziej nowoczesny, a wszystko po to, by wyjść naprzeciw aktualnym potrzebom młodzieży i przygotować ich jak najlepiej do dorosłego życia.

    W czasie uroczystości Pani Anna Sulikowska otrzymała odznakę Prezydenta Miasta Krakowa Honoris Gratia. Jest to szczególne wyróżnienie przyznawane za działalność społeczną i na rzecz ośrodka, a przede wszystkim za wielkie serce

    Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć wspaniałego tortu i gromkiego „Sto lat” hucznie odśpiewanego szanownemu Jubilatowi – SOSW nr 1 w Krakowie!

        Zapraszamy do fotorelacji.