Stowarzyszenie "Wielkie Serce"

Stowarzyszenie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1
ul. Barska 45
30 - 307 Kraków

tel/fax  12-266-29-67

 

 

XX MAŁOPOLSKI KONKURS KUCHARSKO - CUKIERNICZY - "TRADYCYJNA KUCHNIA W NOWOCZESNYM WYDANIU"

 

    XX Małopolski konkurs kucharsko- cukierniczy - "Tradycyjna kuchnia w nowoczesnym wydaniu", pod patronatem: Wojewody Małopolski, Marszałka Województwa Małopolskiego, Prezydenta Miasta Krakowa i Małopolskiego Kuratora Oświaty - ROZSTRZYGNIĘTY!

     Nasi uczniowie: Magda i Mikołaj wraz z Panią Małgorzatą, przygotowali: "Deser Księcia, czyli tort Sachera i Wiosenne orzeźwienie: sernik krakowski z nutą bazylii i marakui". Zaprezentowane smakołyki przypadły do gustu wymagającemu jury, w skład którego wchodzili: przedstawiciele Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników, Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej oraz przedstawiciele krakowskich restauracji i cukierni: Krzysztof Wilk, Tomasz Kosałka, Andrzej Kowalik. Wspomniane Jury przyznało nam drugie miejsce w ogólnym konkursie oraz nagrodę specjalną od Małopolskiego Kuratora Oświaty Barbary Nowak za dekoracje stołu.

    Puchary dla zwycięskich drużyn ufundowały: Małopolska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości oraz Stowarzyszenie Małopolskich Kucharzy i Cukierników. W rozdaniu dyplomów, nagród i pucharów uczestniczyła szeroka i znana Nam publiczność oraz zaproszeni dostojni goście.

    Po rozdaniu nagród nastąpił długo oczekiwana chwila... DEGUSTACJA! Przy smakowaniu potraw można było w miłej i serdecznej atmosferze porozmawiać, wymienić przepisy i nawiązać nowe zawodowe znajomości.

    Gratulujemy Wszystkim tego udanego dnia: uczestnikom, nagrodzonym i organizatorom za włożony trud, zapał i pasję!